8Merch jest firmą skupiającą się praktycznie wyłącznie na niezależnym rynku muzycznym. Oferujemy produkty i rozwiązania dla zespołów oraz wydawnictw muzycznych z całego świata. Nasza siedziba mieści się w Krakowie i przez ostatnie lata obsłużyliśmy już setki zarówno labeli jak i zespołów – większość naszych klientów pochodzi z Europy i Stanów Zjednoczonych, chociaż obsługujemy kompleksowo każdy możliwy kraj i kontynent.

Produkcja i Wysyłka

Jesteśmy firmą oferującą praktycznie większość rzeczy których oczekują klienci z segmentu którym się interesujemy – oprócz produkcji cyfrowych i analogowych nośników oferujemy również druk materiałów promocyjnych, produkcję odzieży i gadżetów oraz szereg usług sprofilowanych pod konkretnego odbiorcę.

Posiadamy własne studio graficzne, które starannie i szczegółowo sprawdzi i pomoże odpowiednio przygotować projekty do druku, przekaże ci wszelkie możliwe uwagi i propozycje oraz prześle ci przygotowane pliki graficzne do finalnego sprawdzenia i akceptacji przed drukiem. Cały proces ma na celu dostarczenie klientowi produktu o najlepszej możliwej jakości, już od pierwszego kroku produkcyjnego.

Proces produkcyjny jest zarządzany z równie perfekcyjnym podejściem, zwracając uwagę na jakość jako na najwyższy cel. Zarówno formaty analogowe, jak i cyfrowe są obsługiwane przez dedykowane zespoły profesjonalistów z branży, poparte wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie i wspierane przez najbardziej zaawansowaną technologię.

Gotowe produkty są starannie pakowane w bezpieczny karton i dodatkowo zabezpieczane w każdy możliwy sposób – folią bąbelkową, folią stretch itp. Nasz dział logistyki, we współpracy z firmami spedycyjnymi, zajmuje się wszystkimi rodzajami przesyłek, w tym ekonomicznymi (transport drogowy) i ekspresowymi (transport lotniczy). Wysyłamy do jednego lub wielu miejsc bezpośrednio z naszego magazynu, dzięki czemu możesz dostarczać swoje towary do dystrybutorów, zespołów, sklepów, lub dowolnych innych miejsc docelowych, które wybierzesz. A na sam koniec, wraz z produkcją, otrzymasz od nas również profesjonalne zdjęcia studyjne twojej płyty, do użycia na stronie lub w sklepie internetowym.

Consulting i Projektowanie

8Merch jest również często zatrudniany jako agencja kreatywna i zespół zarządzający projektem. W rzeczywistości oznacza to, że nawet jeśli nie zamawiasz fizycznych towarów w naszej firmie, możesz kupić nasze usługi tworzenia okładek albumów, masteringu utworów, zarządzania nawet najbardziej wymagającym procesem produkcyjnym lub prowadzenia specjalnej kampanii przedsprzedażowej dla nadchodzących wydawnictw.

Posiadamy własny zespół profesjonalistów, którzy codziennie pracują przy tłoczeniu i druku, dzięki czemu mogą zmierzyć się praktycznie z każdym projektem. Pracowaliśmy już nad niezliczonymi produktami, więc wiemy, co jest możliwe w druku, a co ostatecznie okazało się złym pomysłem. Słuchamy twoich potrzeb i oferujemy nasze sugestie. Przygotowujemy makiety i testujemy nowe pomysły przed uruchomieniem całej produkcji.

Oczywiście współpracujemy z wieloma artystami wizualnymi i grafikami, którzy są zatrudniani do tworzenia dzieł sztuki dla naszych klientów. W zależności od gatunku, tematu i produktu, ale także techniki użytej do stworzenia dzieła, proponujemy wybranego artystę do projektu i pokazujemy próbki jego pracy. Nie musisz angażować się we współpracę z żadnymi firmami zewnętrznymi – dbamy o to wszystko, abyś mógł skupić się na rzeczach, które naprawdę są dla Ciebie ważne.

Outsourcing i Zarządzanie

Znamy dobrze panujące realia rynkowe i rzeczywistość z którą zmagają się niezależne zespoły i wytwórnie. Jesteśmy świadomi ekonomicznej strony tego biznesu i wszystkich procesów, które za nim stoją. Dlatego nasza praca nie musi być zakończona, gdy produkt jest wyprodukowany i wysłany.

Wszystkie codzienne operacje związane z realizacją zamówień mogą być nam zlecone. Możemy przechowywać produkty o dowolnej wielkości i ilości w naszych magazynach i wysyłać je jako pojedyncze zamówienia do klientów końcowych lub hurtowo do dystrybutorów. Prosty, ale super wydajny sposób zarządzania “fizyczną” stroną Twojej firmy. Może znacznie obniżyć koszty bieżące i dać cenny dar czasu.

Magazynowanie i wysyłkę można również wzbogacić o całą usługę zarządzania zamówieniami. Oznacza to, że oprócz utrzymywania zapasów i realizacji zamówień, możemy zadbać o funkcjonowanie Twojego sklepu internetowego, wykorzystując w tym celu własną platformę handlu elektronicznego lub dowolne oprogramowanie stron trzecich. Dodajemy produkty, obrazy, opisy i ceny. Zajmujemy się całą pracą papierową, np. Fakturowaniem i płatnościami. Zapewniamy również pełną obsługę klienta dla Twoich fanów.